مزایا و معایب سنگ تراورتن سفید

مزایا و معایب سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن سفید یکی از انواع سنگ های تراورتن می باشد که از محبوبیت بالایی در بین طراحان و معماران سنگ ساختمانی در ایران برخوردار می باشد . تراورتن سفید مطابق سایر سنگ های تراورتن به دلیل خصوصیات ذاتی از قدرت چسبندگی بالایی برخوردار می باشد که دلیل آن نیز به دلیل وجود حفره های سطح آن می باشد که موجب می شود تا ملات را به خوبی جذب کرده و این مورد موجب چسبندگی بالای آن گردد . علت محبوبیت و معروفیت این سنگ را می توان علاوه بر داشتن زمینه رنگ روشن ، در خصوصیات ذاتی سنگ تراورتن نیز دانست .

مزایا سنگ تراورتن سفید

از جمله مزایای سنگ تراورتن سفید می توان به بازه رنگ آن اشاره کرد که زمینه رنگ روشن و سفید به عنوان محبوب ترین رنگ در میان طراحان ، پیمانکاران و معماران بوده و همین مورد موجب شده تا نیاز به تراورتن سفید به شدت در بین مصرف کنندگان سنگ ساختمانی مطرح گردد . یکی دیگر از مزایای آن نیز ، می توان به تنوع معادن آن اشاره کرد که با این تعداد که تعداد آن محدود است ولی تاحدودی راضی کننده است .

معایب سنگ تراورتن سفید

سنگ تراورتن سفید نیز مانند سایر سنگ های تراورتن علاوه بر داشتن مزایا به همان نسبت از معایبی نیز برخوردار می باشد که در این بین می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد که نسبت به سایر سنگ های تراورتن از قیمت بالاتری برخوردار می باشد . مورد بعدی را نیز می توان به محدودیت معادن آن اشاره کرد که هم به عنوان مزیت مطرح شد و هم به عنوان معایب مطرح است که این مورد موجب عدم رقابت پذیری در بین معادن شده و تهیه کوپ آن به نوعی انحصاری کرد . مورد آخر نیز می توان به اندازه سنگ های فرآوری شده اشاره کرد که به نسبت از ارتفاع کمتری برخوردار می باشند .

فرم ارسال نظرجهت فروش ویژه تراورتن عباس آباد تماس بگیرید